KLASA I SB - STRONY WWW



Znasz wiele portali informacyjnych i umiesz już wymienić ich cechy. Ponieważ twój portal dopiero powstanie, możesz skorzystać z doświadczeń i spostrzeżeń, by dobrze zaplanować jego wygląd. Powinien zawierać to, co w innych portalach podobało ci się najbardziej. Jeśli do zbioru tych cech dodasz własne pomysły, powstanie atrakcyjny portal szkolny chętnie odwiedzany przez twoje koleżanki i kolegów.
Jakimi cechami powinien się według ciebie charakteryzować portal? A jakie nie są wskazane?

Zebrane informacje i własne przemyślenia powinny pomóc w zaprojektowaniu portalu. Proponuję, aby była to strona związana z Twoimi zainteresowaniami lub przedmiotem zawodowym.
System Zarządzania Treścią jest najprostszym sposobem budowania złożonych stron internetowych. Te mniej rozbudowane możesz przygotować za pomocą kreatorów oferowanych przez serwery kont internetowych. Takie rozwiązanie może być atrakcyjne dla mniejszych projektów, jak np. strony przedmiotów szkolnych czy projektów.
Najczęściej kreator jest zintegrowany z kontem WWW utworzonym równolegle z rejestracją konta. Dzięki temu strona zostaje natychmiast po utworzeniu opublikowana pod wybranym adresem w domenie serwera. Dobrym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie bloga, mimo że ten rodzaj stron zaprojektowano z myślą o pisaniu internetowych pamiętników, dzieleniu się poglądami itp. Kreatory blogów są jednak na tyle uniwersalne, że doskonale nadają się do utworzenia Szkolnego Portalu Informacyjnego. Ponadto usługi prowadzenia takiej strony są oferowane nieodpłatnie przez wiele serwisów internetowych.
Użyj wyszukiwarki stron do odnalezienia tych, które oferują darmowe usługi prowadzenia www lub bloga. Przeanalizuj ich możliwości i wybierz najbliższy twoim oczekiwaniom. Przykładem może być system darmowych blogów w portalu  www.blogger.pl. Jest to rozwiązanie, z którego korzystamy w łączności z Wami w kształceniu na odległość.

Jak to zrobić możecie dowiedzieć się tutaj:


Zadania:
1. Przeczytać tekst lekcji.
2. Proszę przejrzeć blogi na na stronie internetowej Ośrodka w "Kształceniu na odległość". 
3. Jeżeli będziecie gotowi po obejrzeniu filmu - założyć blog na stronie www.blogger.com.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

KL. VIII - HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI

kl. IV - Klawiatura - powtórzenie wiadomości.

KL. IV - Program Baltie - budowanie sceny.

kl. VII - Programowanie i techniki algorytmiczne. Program Baltie.

KL. VII - BALTIE - budowanie sceny.