KL.VIII - Projekty multimedialne - tworzenie prezentacji multimedialnej.

ZAPRASZAM NA LEKCJE ON-LINE O GODZ. 10.00. WIADOMOŚĆ Z LINKIEM DO SPOTKANIA ZOSTANIE PRZESŁANA NA WASZE KONTO UCZNIA.

Czym jest prezentacja multimedialna?

Prezentacja multimedialna – Przedstawienie danego zagadnienia w postaci dokumentu elektronicznego z elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunki, zdjęcia, animacje, dźwięki, filmy.
Prezentację multimedialną przygotowujemy aby przedstawić w ciekawej formie konkretne zagadnienie.

Prezentacja może wspomagać omawianie danego problemu. Uczestnicy pokazu (uczniowie na lekcji, studenci na wykładzie, uczestnicy konferencji) nie tylko słuchają, lecz także widzą najważniejsze treści (tezy, definicje, obrazy, animacje, dźwięki, filmy, schematy), które są wyświetlane na ekranie. Prezentacja multimedialna może również zawierać animację i dźwięk, a także krótkie filmy.

Prezentację multimedialną możemy oglądać na ekranie komputera lub telewizora. Większej grupie widzów pokazujemy ją zazwyczaj na specjalnym ekranie lub tablicy interaktywnej, korzystając z projektora multimedialnego. Można ją również opubliko­wać w Internecie w postaci strony internetowej.

Najbardziej znany program do tworzenia prezentacji multimedialnych to Microsoft PowerPoint. Można też korzystać z pakietu programów LibreOffice, który zawiera program do tworzenia prezentacji multimedialnych LibreOffice Impress i jest rozpo­wszechniany nieodpłatnie na licencji GNU LGPL.

Dostępne są również internetowe programy do tworzenia prezentacji - aby z nich korzystać, wystarczy przeglądarka internetowa. Przykładem jest program Prezentacje Google z pakietu Dokumenty Google (idocs.google.com).

Aby prezentacja mogła spełnić swoje zadanie, powinniśmy ją wykonać zgodnie z określonymi regułami.


Cechy dobrej prezentacji

1. Jednolita oprawa graficzna - wszystkie slajdy prezentacji powinno się tworzyć w tym samym stylu i w jednolitej kolorystyce.

2. Umiarkowana ilość informacji - na jednym slajdzie nie należy wprowadzać zbyt wielu informacji (zwłaszcza tekstu). Na slajdach można umieszczać tekst, a także inne elementy, np. tabele, schematy, obrazy.

3. Poprawnie zredagowany tekst na slajdach.

4. Poprawnie dobrane parametry czcionek, m.in. odpowiedni rozmiar czcionki, krój (najlepiej bezszeryfowy) - aby tekst był czytelny i dobrze widoczny dla widzów.

5. Kolor i rodzaj tła dobrane tak, aby tekst był dobrze widoczny, np. ciemne litery na jasnym tle lub jasne litery na ciemnym tle.

6. Umiarkowane stosowanie animacji - nadmierna różnorodność animacji, zwłasz­cza na jednym slajdzie, może sprawiać wrażenie chaosu.

7. Tempo wyświetlania slajdów powinno umożliwiać swobodne zapoznanie się z ich treścią.

8. Liczba slajdów wystarczająca do zaprezentowania danego tematu, jednak nie nad­miernie duża - długa prezentacja może znudzić widzów.

My będziemy pracować w aplikacji Google: Prezentacje.
Zadnie do wykonania:
1. Proszę zalogujcie się na Wasze konto Google.
2. W prawym górnym rogu odszukajcie  Aplikacje - Prezentacje i zapoznajcie się z programem.
Do zobaczenia :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

KL. VIII - HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI

kl. IV - Klawiatura - powtórzenie wiadomości.

KL. IV - Program Baltie - budowanie sceny.

kl. VII - Programowanie i techniki algorytmiczne. Program Baltie.

KL. VII - BALTIE - budowanie sceny.